česká verze English Deutche Portugal Russia Spain

Pivní slavnosti 2011

Pardubice - Pardubický pivovar při příležitosti 140. výročí obohatí tradiční nabitý hudební program pivních slavností o dobový program. Na své si tak v sobotu 20. srpna od 13.00 hodin přijdou jak fanoušci rockové hudby,  tak i příznivci piva Pernštejn.  
 
            O pestrý hudební program se postarají kapely Immodium, Fiha a Nohow, jako hlavní kapely vystoupí slovenská skupina DESmod a jedinečný Xindl X. Na své si přijdou také milovníci dechovky, v podání kapely Pernštejnka.
Při příležitosti 140. výročí se návštěvníci slavností mohou těšit na několik dobových scének, které je v krátkosti provedou vývojem pivovaru. Lidé v dobových kostýmech se budou po celou dobu slavností také pohybovat mezi návštěvníky a komunikovat s nimi. Nadšenci do historických aut, máte se také na co těšit.
Pro příznivce piva Pernštejn připravujeme osm výčepních míst, tak aby mohli ochutnat všechna piva z širokého portfolia pivovaru, nejmenším budou k dispozici také limonády – Kofikola a Malina. Při oslavách výročí bude možné v rámci ochutnávky vyzkoušet speciální druhy piv. Těšit se můžete na pivo višňové, kouřové, atd. Zájemci budou mít možnost nechat se provést pivovarem a sám pardubický sládek je zasvětí do tajů výroby piva.
 
 
O Pardubickém pivovaru a.s.
Kořeny pivovarnictví v Pardubicích sahají do počátku 14. Století. O jeho významný rozvoj v renesanci se postaral Vilém z Pernštejna. Převratné změny v obchodu a průmyslu 19. století si vyžádaly i v tomto oboru zcela nový přístup, a proto tradici městského pivovaru převzal v roce 1871 akciový pivovar Pardubice. V současné době nabízí Pardubický pivovar osm druhů sudových a osm lahvových piv pod značkou Pernštejn, speciální 19° pivo Porter, 14° pivo Pardubický Taxis a Ozzákovo pivo Ozzobír.
 
   
 
PORTER
 
 
 
Copyright © 2009
Pardubický pivovar a.s.
www.e-works.cz